Mind Studio


MIND STUDIO PROGRAMININ GENEL TANIMI VE AMACI

Gelişen ve değişen dünyada özellikle teknoloji kullanımının da arttığı bu çağda, Z kuşağı çocuklarının dikkat ve odaklanma becerilerinde hassasiyet oluşmuştur. ERA Kolejler olarak bizler de, çocuklardaki bu eksikliği gidermeyi ya da daha iyi bir hale getirmeyi kurum olarak amaç edindik.

Dikkat, ilginin bir konuya odaklanmasıdır. Algı ise, dikkatin beyindeki sürecidir. Dikkat ve öğrenme, insan için olmazsa olmaz karakteristiklerdendir. Dikkat sistemi kullandıkça gelişir. Dikkat ve odaklanmayı sürdüren kişilerde, beyindeki görsel ve işitsel algı merkezleri daha iyi çalışır.

ERA Mind Studio dersleri, çocukların 5li gelişimlerini uygulamalı olarak deneyimleyebilecekleri özel tasarlanan stüdyo sınıflarımızda yapılmaktadır. Temelinde öğrencinin çok yönlü bütünsel gelişimini destekleyen bilimsel test ve uygulamalarla öğrencileri analiz ederek kendi potansiyallerini en üst düzeyde gerçekleştirmelerini hedefler.

Eğitim İçeriğimiz

Uyguladığımız action ve attention dersler ile çocukların; Sosyal, Fiziksel, Zihinsel, Psikolojik ve Akademik gelişimlerini desteklemiş oluyoruz.

ERA Mind Studio öğretmenleri çocukların gelişim süreçlerini öğretmenlere ve velilere sunarak, öğrenciyi daha yakından ve daha doğru tanıyarak ona birlikte daha gerçekçi hedefler koyarak başarıya daha kolay ulaşmasını sağlar.

Planlanan Etkinlikler

Dikkat, Hafıza, Problem Çözme, Görsel ve Sözel gelişim alanlarını desteklemiş oluyoruz.

Tüm bu yaptığımız etkinlikler ile çocuklarda; görsel dikkatin, odaklama dikkatini devam ettirme, benzerlikleri fark etme, ayrıntıları fark etme, eşleştirme, planlama, organize olma, işitsel ve görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, büyük-küçük motor becerilerinin desteklenmesi, görme alanının aktif kullanılması, dikkat/konsantrasyon, hafıza, düşünme öğrenme becerisi, problem çözebilme yeteneği uyguladığımız Action ve Attention derslerinin haricinde bir de Mental-up uygulamamız vardır.

ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.