Beden Eğitimi Bölümü


BEDEN EĞİTİMİ PROGRAMININ GENEL TANIMI VE AMACI

Beden Eğitimi ders uygulamalarında öğrencilerimizin kas kuvveti, dayanıklılık, koordinasyon, esneklik ve çeviklik gibi temel becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, badminton, atletizm, jimnastik ve dağcılık (sporcu tırmanışı) branşlarının öğrencilerimize temel düzeyde öğretmek, öğrencinin branşlara ait oyun kurallarına hakim olup izlediği bir spor karşılaşmasındaki seyir zevkini artırmak ve spor bilincini küçük yaşlardan itibaren oluşturmak temel hedefimizdir.

Eğitim İçeriğimiz

Öğrencilerimizi okul sonrası takım antrenmanları ile sınıf içi turnuvalardan başlayarak sınıflar arası, kampüsler arası, il ve ilçedeki okul sporları müsabaka sürecine hazırlamaktayız. Öğrencilerde iyi iletişim, saygı duyma, kendini tanıma, sabırlı olma, hedef koymayı öğrenme, zaman yönetimi ve zorluklarla mücadele yeteneği kazanma, takım çalışmasını öğrenme gibi birçok olumlu kişilik özelliklerini ortaya çıkarma gayretindeyiz. Takım sporlarında öğrenciler birlikte hareket etme, birbirlerini destekleme gibi farklı olumlu davranışlar geliştirerek arkadaş duygusunu güçlendirmektedirler.

Planlanan Etkinlikler

SPOR KULÜPLERİ

Öğrenciler, kulüp çalışmalarında farklı spor branşlarına uygun hem temel teknikleri öğrenmekte hem de keyifli vakit geçirmektedirler. Ayrıca kulüpte yetenekli olan öğrencilerimiz, okul takımlarında da yer almaktadırlar.

SPOR OKULLARI

Çeşitli branşlarda kampüslerimizde açılan spor okullarımızın amacı öğrencilerimizin fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Öğrencilerimizin arkadaşlığı, dostluğu, paylaşmayı ve rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlamaktır.

Sportif anlamda ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkararak kendi alanlarında başarılı sporcular yetiştirmeyi düşündüğümüz spor okullarımız, öğrencilerin yoğun tempodaki ders programında nefes almaları, sosyalleşmeleri ve streslerini atmaları için fırsattır.

ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.