Almanca Bölümü


ALMANCA PROGRAMININ GENEL TANIMI VE AMACI

ERA Kolejlerinde 2. Yabancı Dil olarak Almanca eğitimi vermekteyiz. Öğrencilerimiz 3. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar Almanca eğitimi almaktadırlar. Öğrencilerimizin dünya vatandaşı olma yolundaki en büyük ve en önemli adımının dil öğrenmek olduğuna inanmaktayız. Okullarımızda yabancı dil eğitimine ana dil eğitimi kadar önem vermekteyiz.

Avrupa Ortak Dil Öğretimi kapsamında, modern dünyaya uyum sağlayabilen, teknolojiyi yakından takip eden, kültürel ve sosyal hayatta, ulusal ve uluslararası platformlarda evrensel bir dil olan 2. yabancı dil eğitimi olarak Almancayı etkili ve özgüven içinde kullanarak iletişim kurabilen, birden fazla yabancı dilde yeterlilik kazanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

İki yabancı dili eş zamanlı öğrenmek çok daha hızlı ve kolaydır. Kolay öğrenilebilen ve analitik düşünmeyi de etkileyen bir dildir Almanca. Bilim insanları erken yaşta bir yabancı dil öğrenmenin diğer derslerdeki performansları da olumlu yönde etkilediğini de kanıtladılar.

–  Almanca Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dildir.
–  Almanca Goethe, Nietzsche, Kafka, Mozart, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein’ın dilidir.
–  Dünyada 180 milyon kişi Almanca konuşmaktadır.
–  Almanca ikinci internet dilidir.
–  Almanya kitap yayınlarında önemli bir role sahiptir.
–  Almanca yazılmış bilimsel makale sayısı dünyada ikinci sıradadır.

 

Eğitim İçeriğimiz

Derslerimiz öğrenci merkezli, iletişime ve eyleme dayalı, öğrencilerimizin tüm duyu organlarına hitap edebilen niteliklere sahiptir. Öğrencilerimizin rol alarak öğrenmeleri günlük hayattaki iletişim olanaklarını geliştirmektedir. Öğrenirken eğlenen ve o kültürü önemseyen öğrencilerimizle derslerimizde Almanca şarkılar, tekerlemeler, oyunlar oynayarak derslerimizi zevkli hale getiriyoruz. Çocuklarımızın düzgün bir dil yapısı ve düzgün bir telaffuz kazanmaları sağlanır.

Dünya genelinde geçerli olan, Alman Kültür Merkezi (Goethe Institut) GOETHE-ZERTIFIKAT ve TestDaF sınavlarına ilgili seviyelere ulaşmış öğrencilerimizin sınavlara katılmalarını, Dil Diploması almalarını sağlayarak üniversite eğitimini Almanya, Avusturya ve İsviçre’de tamamlamak isteyen öğrencilerimizi bu sınavlara hazırlıyoruz.

Planlanan Etkinlikler

Almanca eğitimimiz yurtdışı proje ve dil eğitimleriyle Berlin, Köln, München, Heidelberg gibi şehirlerde dil eğitimi ve kültür gezilerimizle desteklenmektedir.

 

ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.