• Era'dan Haberler

EĞİTİMDE BAŞARININ TANIMI DEĞİŞTİ


Z Kuşağı çocukları çok farklı! 21. Yüzyılın eğitim sistemi de Z Kuşağı'nın beklenti ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermek üzere kendini yeniliyor.
 
İstanbul ve Bursa’da 6000’i aşkın öğrenciye eğitim sunan ERA Kolejleri Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’ni ve kullandıkları programları anlattı. Uygulanan programlar, öğrencilerin yeteneklerini ve zayıf yönlerini daha iyi anlayarak, kişiye en uygun eğitim yöntemlerinin bulunmasına imkan veriyor. Öncelikle öğrencilerin özgüvenini yükseltmeyi hedefleyen bu model son derece kapsamlı, çok yönlü bir ölçme ve değerlendirme sistemine sahip.
Başarı kavramı sorgulanıyor

Bugün 11 kampüste eğitim veren ERA Kolejleri’nde akademik başarının yanı sıra sosyal, psikolojik, fiziksel ve zihinsel gelişime de önem veren daha kapsamlı bir yaklaşım benimsenmekte. Eğitim kurumunun diğer okullardan farklılaştığı önemli yönlerden biri, 40 yılı aşkın bir sektörel deneyimin üzerine, başarı kavramını sorgulayarak yepyeni bir eğitim modeli ile yola çıkması. Her öğrencinin kendine özel yetenekleri ve zayıf yönleri olduğu öngörüsü ile hareket eden ERA Kolejleri, öğrenciye özel bir bakış açısı ile eğitim veriyor.
ERA Bilimsel Gelişim Ar-Ge Merkezi

ERA Kolejleri Türkiye’de ilk defa bütünsel olarak öğrenci tanıma, ölçme ve raporlama sistemini eğitim müfredatına dahil ederek, öğrencilerin tüm yeteneklerinin ortaya çıkartılmasına imkan veren, özgüvenlerini geliştirebilmeleri için onları destekleyen çok yönlü bir eğitim sunuyor.
Kullanılan yeni modelin sırrı, ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’nde

ERA Bilimsel Gelişim Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen, dünyaca kabul görmüş ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre yeniden yorumlanmış çocuk gelişim testleri ile öğrencilerin zihin taraması gerçekleştirilir.
 
http://www.posta.com.tr/egitimde-basarinin-tanimi-degisti-haberi-340012
ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.