• Era'dan Haberler

ÇOCUKLARDA DİKKAT EKSİKLİĞİ İLE NASIL BAŞ EDİLİR?


ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” konulu etkinliği 8 Nisan Cuımartesi günü ERA Okulları Pendik kampüsünde düzenlenecek. 6-7 ve 8. sınıflara özel olarak düzenlenecek seminere, Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan uzman konuşmacı olarak katılacak.
ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin 8 Nisan Cumartesi günü ERA Okulları Pendik kampüsünde düzenlenecek olan etkinliğinin konusu “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” olacak. Seminerde 6-7 ve 8. sınıfların sınava hazırlık sürecinde neler yapması gerektiği, dikkat eksikliği ve sınav kaygısı ile nasıl baş edebilecekleri konuları detaylı ve kapsamlı bir şekilde konuşulacak.
 
Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan’ın konuşmacı olacağı seminerde ergenlik dönemine giren öğrencilere sınav kaygısı, kaygı ile baş etme yolları ve bu dönemde ortaya çıkan fiziksel tepkimeler ile yaşanan bedensel değişimlerin nasıl kontrol altına alınacağı anlatılacak. Seminerde eş zamanlı olarak 2. TEOG dönemine girecek olan 8. sınıf öğrencilerine kaygı ile ilgili “Kaygılarımızı Yenmek ve Odaklanmak” isimli Yoga ve Nefes Terapisi çalışması uzman Yoga Eğitmeni Sinem Mengi tarafından yapılacak.
 
Sadece ERAlılar’ın değil, konuyla ilgilenen herkesin önceden randevu alarak katılabileceği , seminerde yer alacak konuların alt başlıklar
  • Ergenlik

  • Ergenlikte oluşan dikkat dağınıklığı

  • Sınav kaygısı

  • Sınav kaygısı ile baş etme yöntemleri

  • Öğrenci uygulaması: Era Okulları Sınav Kaygısı Envanteri


 
TEOG sınavı öncesi yapılabileceklerin konuşulacağı ERA Okulları Anne-Baba Okulu Semineri’nde Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan, konu başlıklarıyla ilgili anlatımlarının ardından izleyicilerin merak ettiklerini de cevaplandıracak.
 
Tarih: 8 Nisan 2017 – Cumartesi
Saat: 11.00
Yer: ERA Okulları Pendik Kampüsü
Konuşmacı: Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan
Atölye Eğitmeni: Yoga Eğitmeni Sinem Mengi
Rezervasyon: 0216 511 21 21
ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.