5'Lİ GELİŞİM SİSTEMİ


Zihinsel Gelişim


ERA Bireysel Gelişim sistemi sayesinde zihin egzersizleri programindaki 5 bölgeye hitap eden; görsel, işitsel, duygusal-motor işlemler, dikkat-hafıza ve sosyal-duygusal becerilerden oluşan bilişsel beceriler değerlendirilir ve öğrencinin eşsiz zihin egzersizi programları kavranarak, daha hızlı ve etkin öğrenen öğrenciler yetiştirilir.


Fiziksel Gelişim


ERA Kolejleri, öğrencilerinin fiziksel özelliklerinin, beslenme alışkanlıklarının ve sağlık geçmişlerinin gelişim haritasını çıkartır. Bu doğrultuda; beslenmeyi bilen, vücuduna hakim olan, sporu hayatının bir parçası olarak gören ve yaşayan öğrenciler yetiştirmek üzere etkinliği kanıtlanarak kişiselleştirilmiş spor tabanlı Smart Moves programı ile öğrencilerin motor becerilerini geliştirir.


Psikolojik Gelişim


ERA Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisi tarafından hazırlanan testler doğrultusunda, her öğrencinin Öz Benlik Algı Haritası çıkartılır. ÖBAH sonuçlarına göre düzenlenen sınıf içi etkinlikler, seminerler, önleyici rehberlik çalışmaları, workshop etkinlikleri ve bireysel görüşmeler sonucunda; özgüveni yüksek, özelliklerinin farkında olan ve bunları kabul eden öğrenciler yetiştirilir.


Sosyal Gelişim


ERA Kolejlerinde, etkinlik haritası, kulüp faaliyetleri ve uyum programlarından oluşan Smart Motions tekniği kullanılarak; etkili iletişim kurabilen, özgüveni yüksek ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilen öğrenciler yetiştirilir.


Akademik Gelişim


ERA Kolejleri eğitimde; “öğrenmeyi öğrenen ve ne için öğrendiğinin farkında olan, öğrenmeyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanabilen öğrenciler yetiştirme” prensibiyle, öğrencilerinin; zihin haritalarını çıkarır, Smart Listening programı ile işitsel algılarını geliştirir, iletişim ve sunum becerilerini geliştirmek amacıyla proje ödevleri hazırlar, okuma saatleri, film izleme, yorumlama ve münazara etkinliklerini kullanarak, sürece aktif olarak katılmalarını sağlar.

ERA'daki Avantajları Öğrenmek için sizi hemen arayalım
Kişisel verilere ilişkin beyan ve rıza onay formunu okudum, onaylıyorum.